Yeni Escort Bayan Hazal

Cilde Faydalı Meyveler Nelerdir? Bazı meyveler var ki en az pahalı, ünlü kozmetik ürünler kadar cilde yararlı.

Cilde Faydalı Meyveler Nelerdir?

Ananas, demir içerir. Demir pürüzsüz bir cilt için gerekli bir kaynaktır. Ananas, içerdiği kalsiyum ile saçları, tırnakları ve cildi besler. A ve B vitaminleri ile hücrelerin çoğalmasını sağlar, C vitamini ile kollajen oluşumuna yardım eder. Ayrıca sindirimi hızlandırır, bromolin ile zayıflamaya yardımcı olur.

Vitamin deposu olan elma, A vitamini ile pürüzsüz bir cilt kazanmanıza, B1, B2 ve C vitaminleri ile cilt dokusunu sıkılaştırmaya, E vitamini ile cildi gençleştirmeye yardımcı olur. Elmada bulunan petkin isimli madde ise sindirimi hızlandırır.

Besleyici özelliği ile bilinen muz, E vitamini ile deriyi korur, genç kalmasına yardımcı olur. Fol asidi ile yanaklardaki kızarıklıkları giderir.

Armut, ödem söktürücü olduğundan diyetlerde yardımcı olur. Acıkma hissini bastıran doyurucu bir meyvedir. Beta Karotin içeriği ile cildinize parlaklık kazandırır. C vitamini ile dokuları sağlamlaştırır. Diş ve kemikleri güçlendirir.

Bir C vitamini deposu olan böğürtlen, bağışıklık sistemini güçlendirir. Yıpranmış deriyi canlandırır, hayat verir.

Çilek temizleyici özelliğe sahiptir. Sivilce ile mücadele ederken çok faydalı olur. Ayrıca C vitamini içerir.

Yüksek C vitamini içeren greyfurt cildi sıkılaştırır, dişleri korur.

Ahududu A vitamini içerir. Cildin ve gözlerin sağlığı için gereklidir. B1 vitamini sinirlere iyi gelir, B2 enerji verir, C vitamini cildi gerginleştirir.

Kuşüzümünde bulunan kalsiyum saç, tırnak ve cildin güzellik kaynağıdır. Portakaldan daha fazla C vitaminine sahip olan kuşüzümü, bağışıklık sistemini güçlendirir. Elastin ile cilde güzel görünüm kazandırır.

Kiraz, A, B1 ve B2 vitamini içeren bir güzellik kaynağıdır. İçerdiği B6 vitamini ile büyüme yardımcı olur, C vitamini ile cildin gerginleşmesini sağlar. Demir, saç, deri ve yumuşak doku için önemli bir mineraldir.

Kivi, kanı temizler, zayıflamaya yardımcı olur, cilde sağlık verir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Kivi cildin genç kalmasına yardımcı olur.

A vitamini ile gözleri güçlendiren, cilt yapısını sağlamlaştıran balkabağı, içerdiği çakıl asidi ile saçların parlaklık kazanmasına neden olur, tırnakları güçlendirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir