Trakya Escort Bayan Demet

Kivi ve Kivinin Faydaları Nelerdir? Ülkemizde yeni yeni tüketilmeye başlanan kivi C vitamini bakımından zengindir. Bu sayede kivi bağırsak hareketlerini düzenler, haftada 3-4 adet tüketilirse öksürüğü bile iyi gelmektedir.

Kivi ve Kivinin Faydaları Nelerdir?

Kivinin faydaları arasında bağırsak hareketlerini düzenlemesi ve sindirime yardımcı olması öne çıkmaktadır. Kolesterolü kontrol altına alıp kalp hastalığı riskini de azaltıyor. Ayrıca kolon kanseri için iyi bir destek olduğu bilinmektedir.

Kiviyi nasıl tüketmek gerekiyor?

Çoğu meyvede olduğu gibi kivinin de en faydalı yeri kabuğunun hemen alt tarafıdır. Kiviyi soyarak yemeye çalışırsanız bu kısmı çöpe atmış olursunuz. Bu nedenle kiviyi ikiye bölerek kaşık yardımıyla yumurta gibi yemek gerekir.

Sert kivi nasıl yumuşatılır?

Kivide avokado gibi sert ve uzun süre saklanabilin bir meyvedir. Fakat sert kivinin tüketilmesi zordur. Bu nedenle 2-3 adet kiviyi bir elma ile poşet içinde 1-2 gün bekletirseniz hemen yumuşayacaktır. Bu sayede yumuşak kivi kaşık yardımıyla kolaylıkla yenebilecektir. Fakat bu şekilde uzun süre bu şekilde beklerse çürüyecektir. Buzdolabında saklarken elmalarla aynı gözde bekletmemeye özen gösteriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir