Tekirdağ Yeni Bakire Partner Duru

Uzun Yaşamanın Yolları Nelerdir? Toplum yaşlanıyor mu? Aslında yaşlıların gençleştiğini söylemek mümkün. Onlar artık, “unlarını eledikten sonra” bir kenara çekilmiyorlar. Seyahat ediyor, okuyor, spor yapıyor, hatta âşık oluyorlar. 60 yaşını geçenlerin önünde yaşanacak bir yirmi yıl daha var. Tahminlerse artıyor: önümüzdeki yıllarda yaşam çok daha iyi ve uzun olacak. Yani tıbbın, zamanın insana verdiği hasarları hafifletme çabaları sonuç veriyor. Hepimiz, genetik kaderimiz yüzünden yaşlanmak zorundayız. Ama dış etkenlere karşı savaşabiliriz. İşte uzun yaşam için on yöntem…

Uzun Yaşamanın Yolları Nelerdir?

Antioksidanlara evet ama.

Avrupalılar çinko ve vitamin gibi bütünleyici beslenme unsurlarına yılda milyarlarca lira harcıyor. Bu maddelerin doğal ve organik antioksidan bariyeri bütünlemede yararlı oldukları gerçek. Ancak ölçüye dikkat! E vitamini gibi bazı maddeler uygun biyokimyasal şartlarla karşılaşmazlarsa yarattıkları etki tam tersine olabiliyor. Bu yüzden doktor tavsiyesiyle almak gerekiyor.

Kolesterole dikkat!

Kolesterol, organizma için en önemli maddelerden biri. Çünkü hücre yapımında kullanılıyor. Kolesterol değerini kontrol altında tutmak için dengeli beslenmek yeterli. Gün içinde kalori miktarını abartmayın ve bol lifli yiyecekler yiyin. Zira düşük kalorili beslenmenin uzun yaşam üzerindeki olumlu etkisi kanıtlandı. Wisconsin Üniversitesi’nden Profesör Weindruch’un fareler üzerinde yaptığı bir araştırmada, beslenme rejimlerindeki kalorileri yüzde 50 oranında azaltılan farelerin ömrünün yüzde 60 uzadığı ortaya çıktı. Benzer bir araştırma yaşlılar üzerinde de yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir