Tekirdağ Ucuz Escort Bayan Ceyda

Keten Tohumu ve Chia Tohumu

Sabah kahvaltıda kendi özel içeceğinizi hazırlıyorsanız, bu 2 tohumla karışımınızı çok daha güçlendirebilirsiniz. Keten tohumu, chia tohumu ve kenevir tohumu seçenekleriniz arasında. Karışımınıza bu tohumlardan koyup blenderden geçirdiğinizde o kadar pürüzsüz karışıyor ki nerdeyse tatlarını bile almıyorsunuz. Ayrıca omega-3 yağ asitleri içeriğiyle zengin olduklarından kalp için son derece önemliler. Son olarak yüksek lif içeriğinden dolayı sindirim sisteminizi bir adım ileri götüreceğini ve sizi tüm sabah zinde hissettireceğini de söyleyelim.

Tavuk Yerine Balık

Yağsız protein kaynaklarından tavuk ve hindiyi çok tüketiyorsanız bir de balığı deneyin. İlk başta balığın diğer hayvansal protein içeren besinlerden daha fazla kalori içerdiğini söyleyebilirsiniz. Ama balığın bu yüksek kalori değeri omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinden geldiğinden hiçbir sıkıntı yok. Bu yağ asitleri kalp hastalıklarını önlemede ve hatta belki de iyileştirmede bir numaralar. Somon veya tilapia gibi balıklardan haftada 2 kere yemek balığın bu mükemmel faydalarından yararlanmanıza yetecektir.

Hindistan Cevizi Yağı

Pasta ve tatlılar yapmayı seviyorsanız, kullandığınız yağı daha sağlıklı alternatifleriyle değiştirmek iyi bir gelişme olacaktır. Hindistan cevizi yağı mesela tıpkı tereyağı gibi oda sıcaklığında katıdır. Yani yapılan tatlının tadında ve dokusunda pek bir değişikliğe sebep olmayacağından Hindistan cevizi yağını deneyebilirsiniz.

Sağlıklı yağ içeren besinleri beslenme listenize eklemek düşündüğünüz kadar da zor değilmiş sanırım. Bu yağ kaynaklarını ideal ölçülerde yerseniz herhangi bir problemle karşılaşacağınızı düşünmüyorum. Sağlıklı yağ kaynaklarından sizin favoriniz hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir