Tekirdağ Genç Escort Bayan Nalan

Cilt Çatlaklarının Önemi Nedir? Birçok bayan tarafından özellikle vücut bölgesinde oluşan Cilt Çatlakları önemsiz olarak ele alınmakta ve zaten görülmeyen bölgelerde oldukları için pek de önemsenen bir konuma gelememektedirler. Ancak Stria adı verilen ve ciltte zamanla oluşan ve büyümeye başlayan çatlaklar ilerleyen yıllarda hem acı vermesi hem de derin çatlaklar haline gelebilmeleri sebebiyle önemli bir cilt sorunudur.

Cilt Çatlaklarının Önemi Nedir?

Herhangi bir sağlık sorunu veya bir sorundan dolayı kullanılan ilaçlarla, gebelik ve doğum sonrasındaki süreçte, kullanılan bazı güzellik ve bakım kremlerinin yarattığı alerjik etkilerle, psikolojik veya strese bağlı olarak ortaya çıkan sorunlardan dolayı vücutta belli sürelerde ve bölgelerde çatlamalar meydana gelebilmektedir.

İlk olarak bir iz gibi başlayan, pembe bir renk alan ve kaşınmaya başlayan çatlak oluşumları zamanla 1 – 2 cm derinliğe ulaşabilmekte, kırmızı veya mor bir renk alarak yoğun bir kaşıntı ve acı hissi ile kişiyi rahatsız edebilmektedir.

Bu noktada cilt çatlaklarının oluşum sürecini gördüğünüz an bir Cildiye Uzmanına başvurmanız da yarar vardır. Veya çevrenizde Estetik Merkezi varsa ve bu konuda bir uzman doktor mevcutsa direkt olarak oradan da yardım alabiliriniz.

İlk etapta özellikle nemlendirici ve bakım yapıcı bazı kremler bu bölgedeki çatlakların oluşmasını engelleyebilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu önlemde yeterli gelmeyebilmektedir. Bu noktada da uzman yardımı önemli bir konuma gelmektedir.

Cildinizdeki küçük değişimleri bile önemsemeniz sağlığınız açısından önemli bir adım olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir