Tekirdağ Escort Bayan Vildan

Strese dur deyin

Stres atıcı ve rahatlatıcı teknikler boş zamanlar için tavsiye edilen aktivitelerden. Araştırmalara göre kronik stres bağışıklık sistemini zayıflatıyor ve çeşitli hastalıklara yol açıyor. Jimnastik yapmak, hobilerle uğraşmak ve kendine bakmak stresten uzaklaştırıyor.

Hareket edin ama dozunda

Sporun her zaman yararlı olduğu doğru değil. Fiziksel egzersizi abartmak, metabolizmanın oksijen üretmesine ve dolayısıyla serbest radikallerin artışına yol açıyor. Belli bir yaştaki insanlar için fiziksel aktiviteler kontrol altında olmalı.

Arzunun sesini dinleyin

Seksi sadece gençlik arzularının ateşlediği bir duygu olarak yorumlamaktan kaçının. Performans azalabilir ama arzular asla! Artık pek çok örnek aşkın insanları gençleştirdiğini, hatta üçüncü yaşta seksin önceki yıllara göre daha zenginleştiğini ortaya koyuyor.

Beyninizi emekli etmeyin

Sanat, edebiyat, bilim gibi alanlarda başarılı ve ileri yaştaki isimleri gözünüzün önüne getirin. Uzun yıllar çalışmalarını sürdüren kişiler daha iyi bir yaşlılık dönemi geçiriyor. Buradaki püf noktası beyninizi asla emekli etmemek.

İlgi alanlarınızdan vazgeçmeyin

Sinema, seyahatler, partiler, kurslar… Hoşunuza giden her şeyi yapın. Sosyal bir yaşam depresyonları da önler.

Görüntünüzü ihmal etmeyin

Hoşa gitmek önemlidir. Zamanın izlerini yüzlerinde ve bedenlerinde problemsiz olarak taşıyan pek çok kişi var. Hatta olgunluk kimi insanlara ayrı bir cazibe katıyor. Yaşlanmak görünüme dikkat etmemek değildir. İnsan her yaşta bakımlı ve güzel olabilir.

Check-up yaptırın

Periyodik check-up’lar ileri yaşlarda ortaya çıkan hastalıkları önceden teşhis edebilmekte önemli rol oynuyor. Her yıl yaptırılan kontroller size tasarruf da sağlar. Ayrıca soğuk mevsimler öncesinde grip aşısı yaptırmak da yararlıdır.

Menopoza teslim olmayın

Menopozu kabullenin ama bir son gibi görmeyin. ABD’de menopoza giren kadınların yüzde 50’si östrojen tedavisi görüyor. Cinsel yaşamı korumak, klasik belirtileri uzaklaştırmak (ateş basması, uykusuzluk vb.), kardiyovasküler hastalıklar, osteoporoz ve Alzheimer’dan korunmakta bu tedavi çok yararlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir