Tekirdağ Escort Bayan Seçil

Susam Yağı ve Susam Yağının Faydaları Nelerdir? En faydalı yağlardan biri de susam yağıdır. Susamdan çıkarılan yağ oldukça değerlidir. Vücudumuza çok faydası dokunan susam yağı cildimize çok iyi gelir. Tüm yaşlarda insanların kullanabileceği susam yağı cilt bakım ürünlerinin de temel maddesi olmuştur. Susamı bu kadar değerli kılan özellikleri sahip olduğu zengin vitamin mineral ve antioksidanlardır. Bu sayede susam vazgeçilmez bir bakım ürünü haline gelir. İçinde sayamayacağımız kadar çok asidin de bulunması onu eşsiz kılar.

Susam Yağı ve Susam Yağının Faydaları Nelerdir?

Susamın faydaları içinde en başta tabi ki cilt bakımı gelir ardından gelen ikinci fayda ise cinsel gücü en üst seviyeye çıkarmasıdır. Annelerin de kullanmasında fayda vardır çünkü anne sütünün artmasına ve daha besleyici hale gelmesine yardımcı olur. Ağrılı hastalıklara karşı ağrı kesici işlevi görür. Şeker hastalarının sıkıntılarını hafifletir. Özellikle selülitlerde büyük bir değişimin gözlemlenmesini sağlar.

Romatizma için de birebir bir ilaç niyetine kullanılabilir. Eklem ağrılarının geçmesine, elemlerin güçlenmesine yardımcı olur. Susam yağı kullanıldığında vücutta mantarların çıkması da önlenmektedir. Saç, tırnak, kaş ve kirpik gibi keratin yapılı bölgelerin canlanmasını ve güçlenmesini sağlar. Masaj uygulamalarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Tüm ciltler için uygundur. İster kuru, ister yağlı olsun bütün cilt tipleri için kullanılabilir niteliktedir. İdrar yolu enfeksiyonlarına yardımcı olur ve gazların çıkmasına yardımcı olur. Susam yağı bu faydaları sayesinde temizlik sektöründe de sık sık kullanılan bir yağdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir