Tekirdağ Escort bayan Gizem

Argan Yağı ve Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

Yaşlanmayı Geciktirici (Anti-Aging) Etkisi

Sadece birkaç damla Argan Yağı ile daha genç bir bakış kazanabilirsiniz. Temizlenmiş bir cilde, parmak uçlarına damlatılacak birkaç damla Argan Yağı ile yüzünüze yapılacak hafif masajın arkasından serbest radikallerle yaptığı savaş neticesinde cildinizdeki elastikiyeti ve yumuşaklığı hissedeceksiniz.Kahverengi Noktaların, Yüzdeki Sivilcelerin ve Boyun Çizgilerinin Giderilmesi Kuru ciltlerin beslenmesine, çatlakların iyileşmesine ve çatlak izlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Göğüs Bakımı Üzerindeki Etkisi

Göğüslerin forma girerek, daha sıkı ve nemli bir hale gelmesine yardımcı olur. Argan Yağı cildi nemlendirir ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Masaj yoluyla uygulanır.

Selülit ve Çatlaklar Üzerindeki Etkisi

Ciltteki çatlakların önlemesi ve tekrar elastikiyet kazandırması açısından çok faydalı bir üründür. Argan Yağı kullanımıyla birlikte estetik olmayan  çirkin izler silinir ve cildiniz elastikiyet kazanır.

Hamileler için

Yüksek oranda doğal vitamin E kaynağı olan argan yağı doğum çatlağını önlemek ve azaltmak için etkilidir. Karın bölgesi genişlemeye başladığında uygulamaya başlayabilirsiniz.

Cilt Bakımı Üzerindeki Etkisi

Argan Yağını yüzümüze haftada 2-3 defa olmak üzere hafif bir masaj ile cilde yedirilerek uygulayabiliriz. Gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilmektedir. Sivilceniz varsa, pamuklu bir çubuk ile yatmadan önce uygulayabiliriz. Argan Yağı mutlaka temiz bir cilde uygulanmalıdır. Banyo sonrası veya buhar banyosu sonrası uygulanması etkisini artıracaktır.

Saç Bakımı Üzerindeki Etkisi

Saçı parlatır, güçlendirir ve yumuşaklık kazandırarak, saçlı derinin canlanmasını sağlar ve beslenmesini artırır.
Argan Yağı ile Saç şekillendirmek için; elinize damlatacağınız birkaç damla Argan Yağını; ellerimizde yeterince yaydıktan sonra saçların arasında gezdirilmesi yeterlidir, Farkı hissedeceksiniz. Kafa Derisine masaj yapılarak, ılık bir havlu ile örtülüp 30 dakika kadar bekletildikten sonra yıkandığında da kalıcı ve muhteşem etkiyi fark edebilirsiniz.

Tırnak Bakımı Üzerindeki Etkisi

ArganYağı; el ve ayak tırnaklarında uygulanabilir. Uygulama olarak ise; ArganYağını limon suyu ile eşit miktarlarda karıştırılarak parmak uçlarının yaklaşık olarak 15 dakika boyunca bu karışıma batırılması suretiyle uygulanır. Sağlıklı bir bakım için, en az haftada bir kere 15 dakika boyunca uygulamak gerekmektedir.

Masaj Uygulaması

Cilt Bakım ürünü olan ArganYağı, masaj uygulaması olarak da son derece etkili bir üründür. Kullanım olarak; tercihen duştan sonra temiz vücuda masaj olarak uygulanabilir. Vücut tarafından kolayca emilmesi, farklı ürünler gibi yapışkan bir forma sahip olmaması nedeniyle de uygulama sonrası tekrar duş alınmasını gerektirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir