Tatlı kaçamaklar Edirne Escortla başlar

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır? Varis için kısaca toplardamarın genişlemesi denilebilir. Bayanlarda da erkeklerde de görülmektedir. Fakat kadınlarda daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Genellikle çok ayakta duran kişilerde görülmekle beraber çok fazla hareket gerektirmeyen işlerde çalışan kişilerde de görülmektedir.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis, bacalarda kötü bir görünüme neden olmakla beraber ilerleyen dönemlerde ağrılara da sebep olabilir. Varise ayakta durmak veya hareketsizliğin neden olduğu söylenmekte olup varis belirtileri kadınların hamilelik döneminde hormonal değişikliklerin oluşmasıyla da görülmektedir. Hormonal değişim dolaşım sisteminde değişikliklere yol açtığından varis olabilmektedir. Varis belirtileri görüldüğü anda doktora başvurulmalı ve tedaviye başlanmalıdır. İlerleyen varis bacaklarda kötü bir görünüme neden olmaktadır bu nedenle birçok kadın etek giyinmemektedir. Bu da sosyal hayatı olumsuz etkilemektedir.

Varisi olanlar kişiler nelere dikkat etmelidir:

  • Aşırı sıcaktan korunmalıdırlar
  • Çok dar kan dolaşımını engelleyecek pantolon giyinmemelidirler.
  • Kilolarına dikkat etmelidirler.
  • Düzenli egzersiz yapmalıdırlar.

Varis tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri de varis çorabıdır. Varis çorabı doktor denetiminde kullanılmalıdır. Aksi durumda olumsuz sonuçlara yol açabilir çünkü varis çorabı ölçü alınarak yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir