Otele Gelen Escort İdil

Vajinit Nasıl Tedavi Edilir?

Ağızdan alınan ilaçlar ve çeşitli fitillerle tedavi edilmektedir. Bunun yanı sıra bitkisel ve çeşitli alternatif yöntemlere başvurulabilir. Enfeksiyonlardan korunmak için arpa, buğday, yulaf, çikolata, şeker vb. gıdalardan uzak durulmalıdır. Yağsız yoğurt yemek, pirinç yemek ve yoğurdu enfeksiyon kapmış bölgeye uygulamak, iltihabın ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Tedavi sürecinde kesinlikle cinsel ilişkiye girilmemelidir. Mantarlar nemli bölgeleri severler ve bu bölgelerde hızlı çoğalırlar. Bu yüzden vajinal bölgenin kuru tutulması gerekir, Pamuklu ve yumuşak çamaşırlar giyilmelidir. Alerjik vajinitlerden korunmak için deodorant, parfüm ve kokulu mendillerden kaçınılmalıdır. Doktorun tavsiyelerine ve yapılması gerekenlere tamamen uyulmalıdır.

Ne Gibi Durumlarda Ameliyat Yapılır?

İlaç tedavisinin yetersiz kaldığı durumlarda doktorlar ameliyatı önerebilirler. Ancak böyle bir durumda komplikasyon oluşmaması açısından branşına uygun doktorlardan yardım alınması çok önemlidir.

Vajinit Reçetesi ve Önemi

Unutulmamalıdır ki, reçeteler tıp doktorları tarafından verilmektedir. Sağlık personeli ve eczacı gibi kimseler vajinit reçetesi yazma yetkisine sahip değildir. Reçete, hastanın kendisine özeldir. İlaçların yan etkileri hastadan hastaya ve ilacın dozuna göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden vücudunuzda belirtilerin olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir doktora başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir