Kırklareli Fantezi Escort Bayan Kader

Cilde Zarar Veren Nedenler Nelerdir? Cilt veya deri insan vücudunu dış etkilerden koruyan örtü görevi görür. Günlük yaşamda, geçen yıllar boyunca cildimiz yıpranır ve solgunlaşabilir. Peki, cildimize gereken özeni gösteriyor muyuz? Hazırlayacağımız çeşitli maskelerle cildimize güzellik katabilir daha etkili bir görünüm elde edebiliriz. Tabi her cilt için aynı maske uygun olmayabilir. Kuru ciltler için ayrı yağlı ciltler için maske hazırlanması daha etkili olacaktır.

Cilde Zarar Veren Nedenler

İnsan cildi çeşitli nedenlerden dolayı zarar görebilir. Bunların arasında sigara, hava kirliliği, düzensiz beslenme, stres bulunmaktadır.

Sigara: Sadece sigara içmek değil sigara içilen ortamda bulunarak dumanını solumak bile insan cildinde olumsuz etkiler ortaya çıkarır. Sigara dumanı insan cildinin nefes almasına engel olarak yaşlanmayı hızlandırır.

Sivilceleri Sıkmak: Cildimizde çıkan sivilceleri sıkma bakterilerin hızla yayılmasına yol açarak sivilcelerin artmasına neden olur.

Uykusuzluk: Uykusuz kalmak insan cildinde solgun bir görünüme yol açar.

Makyajı temizlemeden uyumak: Gün boyunca yüzümüzde duran makyajı temizlemeden uyumak cildimizdeki gözeneklerin kapanmasına yol açar ve cildin oksijensiz kalmasına sebep olur.

Cilt Bakım Maskeleri

Cildimize uygulayabileceğimiz çeşitli maskeler olmakla birlikte tüm maskeleri uygulamakta olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bilinçsizce yapılan cilt maskeleri veya kremlerin sürülmesi alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Cilt maskelerine; portakal maskesi, limonlu maske, bal maskesi, salatalık maskesi, domatesli maske… Gibi örnekler verilebilir.

Yapılacak cilt maskelerinden olumsuz sonuçlar almamak için bir uzmandan yardım almak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir