Edirne Escort Bayan Vildan

Keten Tohumu Yağı ve Keten Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir? Diğer yağlar gibi keten yağının da birçok faydası vardır. Bunların başında kalbi beslemesi gelir. Kalp sorunları için birebir olan keten yağı kalp damarlarının açılmasına ve sağlıklı kan akışına olanak sağlar. Bünyesinde barındırdığı sitler sayesinde de kolesterolü düşürmek için birebirdir. Bağırsakların da sağlıklı bir şekilde çalışmasını ve dışkılamanın düzene girmesini sağlar. Diğer bitkisel yağlar gibi keten yağı da cilde çok iyi gelir ve cildin gençleşmesini sağlar.

Keten Tohumu Yağı ve Keten Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir?

Yine romatizma sorunları için oldukça etkili olan keten yağı, tüm eklem ağrılarına iyi gelerek hareket etmenizi kolaylaştırır. Son dönemlerdeki araştırmalar sonucu keten yağının vücudumuzdaki kanser riskini azaltmakta çok etkili olduğu belirlenmiştir. Bu sayede kanser riskinden kurtulabilmekte ve eğer hastalığımız varsa ilerlemesini önlemede yardımcı olabilmektedir.

Keten yağında birçok doymuş yağ asidi vardır ve vücudumuzun bunlara sürekli ihtiyacı vardır. Keten yağı sayesinde ihtiyacımız olan tüm omega3 yağ asitlerini edinebilmekteyiz. Tümörlerin ortadan kalkmasına ve gelişiminin durmasına yardımcı olan keten yağı bağışıklık sisteminin güçlendirmede de oldukça etkili bir yağdır. Tıp alanında AİDS gibi bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olan hastalıklara karşı yapılan tedavilerde keten yağı kullanılmakta bağışıklık sisteminin güçlenmesi sağlanmaktadır.

Safra taşlarının acısını birçoğumuz çekmişizdir. Keten yağı bu soruna da çözüm bulmaktadır. Keten tohumu yağı ile vücudunuzun onlarca sorununa çözüm bulabilir ve bilmediğiniz sorunların bile çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir