Edirne Escort Bayan Jale

Soğan ve Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir? İsminden dolayı her ne kadar, ilk başta mesafeli yaklaşıyor olsak da, faydaları saymakla bitmeyen türden. Soğan sevenlerin fazla yadırgamayacakları ancak sevmeyenlerin alışmakta biraz zamana ihtiyaç duyacakları bu su; cilt sağlığından kansere, sindirim sisteminden solunum yollarına kadar muazzam etkiler yaratan, ilaç niteliğinde bir besin kaynağıdır. Gelin, soğan suyunun saymakla bitmeyen yararlarına beraber bir göz atalım…

Soğan ve Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

  • Sindirimi kolaylaştırır Bağırsaklardaki iyi bakterilerin üremesini ve var olanların ise sağlıklı bir şekilde kalmalarını sağlar. Bu sayede, kötü bakteriler giderek elenir. Sindirimi hızlandırmasının yanı sıra, aynı zamanda kilo verme ya da var olan kilonuzu korumanızda en büyük destekçeniz olarak rol oynar.
  • Alerjileri Astımın ve alerjik reaksiyonların en büyük düşmanlarından bir tanesidir. İçerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde ise; bağırsak tarafından kolayca sindirilir.
  • Solunum bozukluğu ve soğuk algınlığına karşı bire birdir. İçerisinde bulundurduğu bir takım yağ türleri sayesinde solunum yollarını açar, rahat nefes almanızı ve kendinizi ferah hissetmenizi sağ Geçmiş yıllardan bu yana, öksürük, tıkanıklık ve metabolizmadaki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan soğan suyu, haftada en az 3 kez tüketildiğinde grip önleyici olarak da rol oynar.
  • Kemik sağlığımızı Kemiklerimizin daima güçlü olmasını sağlar. Özellikle belli bir yaştan sonra ortaya çıkan kemik erimesi veya kemik eksikliği rahatsızlıkları; bizleri en çok tehdit eden hastalıklar arasında yerlerini almışlardır. Soğan suyu ise bu hastalıkları karşı en güçlü silahımız olarak tanımlanabilir. Bayanların ise; özellikle menopoz dönemine girdikten sonra özenle içmeleri tavsiye edilir.
  • Saçlarınızı uzatı Bol miktarda içerdiği sülfür sayesinde, saçlarınızı normal hızından 2 kat daha hızlı uzatma etkisine sahiptir. Tahmini olarak, 1 ayda saçınız ne kadar uzuyorsa, soğan suyuyla birlikte 1 haftada onun iki katı daha fazla uzuyor diyebiliriz. Eğer daha da etkin bir yöntem istiyorsanız ve kokusuna katlanabiliyorsanız, saçlarınızı şampuanlamadan önce soğan suyuyla yıkayabilirsiniz.
  • Kalp hastalıklarına elveda. Soğan suyu içerisinde bulundurduğu mineraller sayesinde kötü kolesterolünüzü düşürürken, kalp krizi ve diğer kalp hastalıkları riskini de azaltan Damar tıkanıklığını engelleme özelliğine de sahiptir.
  • Kanserin en büyük düşmanı. Düzenli olarak soğan suyu içtiğiniz takdirde, kansere karşı tahmin edemeyeceğiniz boyutta bir önlem almış Kanser hücrelerinin oluşumunu engellediği gibi, özellikle göğüs ve prostat kanseri başta olmak üzere bir çok kanser çeşidine karşı kalkan görevi görür.
  • Cildinizi iyileş Kan dolaşımını dengelediğinden, cildinize parlaklık ve canlılık kazandırır. Soğan suyunu, bal ile karıştırıp yüzünüze bir maske gibi sürerseniz; çillerinizin, siyah noktalarınızın ve yağ bezelerinizin de giderek kaybolduğunu göreceksiniz.
  • Solunum yoluyla geçen enfeksiyonları ve diş kaybını  önlemesi ve Ağız içerisindeki bütün mikropları öldürme yetisine sahiptir. Dişiniz ağrıdığında soğan suyu içebileceğiniz gibi, soğanı bir bütün olarak ağrıyan dişinizin üzerine koymak da iyi gelecektir.

Bu kadar faydaya ben kokusunu unuttum bile. İlaç niyetine günde bir kez içip, daha sonra dişlerinizi iyice fırçaladıktan sonra bir sorun kalmaz diye düşünüyorum. Vücudumuzun en büyük destekçilerden biri olan soğan suyunu, beslenme programımızın bir parçası haline getirme zamanı geldi de geçiyor bile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir