Tekirdag Escort Sevda ve Hasret

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Kesin Çözümü!

Bakımlı gözükmenin, bir numaralı şartlarından biri, sağlıklı ve iyi görünen bir cilde sahip olmaktır. Cildimiz için ise iki kâbus vardır. Sivilceler ve siyah noktalar. Siyah noktalar neredeyse bütün kadınların sorunudur.

Peki, Ciltte Siyah Nokta Neden Oluşur Ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ciltte Siyah Nokta Neden Oluşur Ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Şunu bilmelisiniz ki, siyah noktanın oluşmasında, hijyen eksikliği büyük bir rol oynar. Cildinizi muhakkak çok iyi temizlemeniz gerekir. Gözeneklerin, mutlaka açık olması gereklidir. Bunun için haftada iki kere, gözeneklerinizi temizlemek için buhar banyosu uygulayabilirsiniz. Eğer siyah noktalar, vaktinde kontrol altına alınmazsa, cilt gözeneklerini genişletir. Bu da, cildin dokusunda çukurlu bir görünüm meydana getirir. Aynı zamanda, büyük ve baş edilmesi zor sivilcelerin çıkma sebeplerinden biri de, siyah noktalardır. Bu sebeple cildinizi düzenli olarak temizleyin. Cilt tipinize uygun olan bir krem alın ve her gün cildinizi temizleyip, nemlendirin.

Siyah noktaların oluşmasında bir diğer önemli etken de, strestir. Gündelik hayatta, fazla oranda stres yaşamak, muhakkak sağlımızı ve vücudumuzu etkilemektedir. Etkilenenlerin başında da, cildimiz gelmektedir. Bu yüzden, sağlımız için, mümkün olduğu kadar stres kontrolü yapmak gerekir.

Siyah noktalarınızdan, bitkisel ürünler kullanarak kullanabilirsiniz. Doğal malzemeler ile evinizde hazırlayacağınız çeşitli karışımlar, siyah nokta derdinden sizi kurtaracaktır. İlk vereceğimiz tarif, limon içeren bir karışımdır. Bir kâseye, beş altı kaşık yoğurt koyun. Sonra üzerine yarım limon sıkın ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün. Fakat sürerken, göz çevrenize gelmemesine dikkat edin. Sürdükten sonra, on beş dakika bekleyin. Sonrasında, ılık su ile cildinizi güzelce temizleyin. Limon suyu, ciltteki iyileşmeyi hızlandıracaktır. Aynı zamanda, sivilceleriniz varsa, bunların kurutulmasına sağlayacaktır. Yoğurt ise, cildinizi nemlendirecek ve besleyecektir. Aynı zamanda, cildinizin yağ dengesinin de, dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Benzer bir maske de, sirke ile hazırlanabilir. Küçük bir kasenin içerisine, kasenin yarısına kadar su doldurun. Sonra bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Karışımı, pamuk yardımı ile cildinize yayın. On dakika bekledikten sonra, ılık su ile durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir