Tekirdağ Escort bayan Hande

Karanfil Yağı ve Karanfil Yağının Faydaları Nelerdir? Karanfil yağının en bilinen özelliği antiseptik oluşudur. Hem dâhili hem de harici olarak en büyük mikrop öldürücülerinden biridir. Diş ağrılarında da uyuşturucu etki yaparak ağrının kesilmesini sağlar ve diş eti hastalıklarında kanamayı ve çekilmeyi önleyici iyileştirici etkisi vardır. Karanfil yağı bazen de cinsel isteği arttırmak için kullanılır her iki cins için de afrodizyak olarak kullanılmaktadır.

Karanfil Yağı ve Karanfil Yağının Faydaları Nelerdir?

Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda iyileştirici olan karanfil yağının balgam sorununda da oldukça etkili olduğu bilinmekte, öksürüğü de kestiği kesin olarak tespit edilmektedir. Mide bulantısını önler ve kusma sorununu ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir. Çok kolay hamile kalmak için kullanılan karanfil yağı doğum esnasında sorun çıkmamasını sağlamaktadır.

Gribal enfeksiyonlarda ya da farklı durumlarda yükselen vücut ısısını düşürerek ateş düşürücü işlevi görmektedir. Terlemeye yardımcı oluşuyla da toksinlerin atılmasını sağlar. İshal ve kabızlık sorunlarında da oldukça etkilidir. Ağız kokusuna birebir olduğunu ise söylemeye bile gerek yoktur. Karanfil yağı mide için de oldukça etkilidir. Sindirimin kolaylaşmasını, iştahın açılmasını sağlar. Bağırsak sorunlarını gidererek düzenli ve rahat bir dışkılamaya olanak tanır.

Karanfil yağının yanı sıra çiçeği de balla ya da sade olarak içildiğinde ya da yenildiğinde iktidarsızlık sorununu da ortadan kaldırır. Karanfil yağı birçok farklı şekilde kullanılır. Bunlara örnek vermek gerekirse bir fincan suya damlatılarak rahatlıkla ve tiksinmeden içilebilir. Diş ağrısı sorunu yaşıyorsanız birkaç damla ile sorununuzu çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir