Lüleburgaz Vip Escort Filiz

Siyah Noktalar için Maske Tarifi

Burnunuzun üst ve yan kısımlarında bulunan, çene altında bulunan ve bizi aşırı derecede rahatsız eden siyah noktalardan evde bulunan malzemelerle çok kolay şekilde kurtulabilirsiniz. Gerekli olan malzemeler 1 adet yumurta, yarım limon ve yüz maskesi fırçasıdır.

Yapılışı

1 adet yumurtanın akını bir tabağa ayırıp ve üzerine yarım limonu sıkıp çok iyi bir şekilde çırpınız.Çırpma işlemi bittikten sonra yüzünüze maskeyi sürünüz ve ortalama 15 dk beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.Daha sonrasında yüzünüzü tonikleyin ve ardından yüzünüze cildinizin kurumaması için nemlendirici bir kremle nemlendirin.Bu işlemi haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Siyah Noktalar için Türk Kahvesi Maskesi Tarifi

Birçok kadının cilt problemlerinden biri de siyah noktalar. Daha çok geniş gözeneklere ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde oluşan siyah noktanın asıl sebebi, yanlış beslenme ve gün içinde ciltte biriken kir ve yağdır. Siyah noktalar daha ileri aşamalara geldiğinde sivilceye dönüşür. Siyah noktaların daha kötü hale gelmesini istemiyorsanız önlemini almalısınız.

Cildi siyah noktalardan arındırmak için ilk olarak yapmamız gereken gözenekleri açmaktır. Gözenekleri en iyi açan yöntem buhar banyosudur. Bir kaba koyacağınız sıcak suya suratınızı tutun bu esnada kafanızın üzerinde buhar çıkışını engellemek için bir örtü bulundurun. Buhar banyosunu 10 dakika kadar yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra cildi siyah noktalardan arındırmak daha kolaylaşacaktır.

Siyah noktaları elinizle sıkmaya çalışmayın bu cildin daha çok mikrop kapmasına sebep olabilir. Elle sıkmak yerine iğnesiz şırıngayı siyah noktanın üzerine bastırıp çıkartma yöntemini tercih edebilirsiniz. Şırınga yöntemiyle çıkmıyorsa fazla zorlamayın cildinize zarar verebilirsiniz.

Siyah noktalarla baş etmenin en bilinen yöntemi ise peeling yapmaktır.

Türk kahvesi maskesi: Bir çay kaşığı kahve, bir çay kaşığı toz şeker az da balı karıştırıp kıvamlı bir karışım elde etmeliyiz. Bu karışımı ovalama yöntemiyle cildinize yedirin. Karışımı uygularken yumuşak hareketlerle yapmaya dikkat edin. Fazla bastırdığınız takdirde cildiniz tahriş olur. Karışımın içerisindeki kahve cilde canlılık verirken toz şeker ölü hücreleri arındıracak bal ise cildin ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır. Önerdiğimiz peeling tariflerini haftada ikiden fazla uygulamamanız gerekir.

Türk kahvesi maskesi uyguladıktan sonra gözeneklerin açık kalmaması için tonikleme gerekir. İsterseniz evinizdeki doğal ürünlerle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünler; maden suyu, elma sirkesi, yeşil çay ve gül suyudur. Siyah noktalardan tamamen kurtulmak için ayrıca cildinizi temizleme ürünleriyle yıkamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir