Lüleburgaz Türbanlı Escort Bayan Aslı

En Sağlıklı Yağ Kaynakları Nelerdir? Diyetinize sağlıklı yağ içeren besinleri eklemek ilk başta biraz zorlayıcı görünebilir. Hangi yağları dâhil edip hangilerini etmeyeceğinizi bilmek kolay olmasa gerek. Şunu hiçbir zaman unutmayın; düşük yağ içeren diyetler sadece gelip geçici heveslerdir. Sağlık alanında yapılan yeni çalışmalar sağlıklı yağ kaynaklarının tüketimini destekler nitelikte. 

En Sağlıklı Yağ Kaynakları Nelerdir?

Yağların saç ve deri sağlığında, kilo korumada ve hatta kalp sağlığında kritik bir rol oynadığı biliniyor. Günlük yemek planınızı tasarlarken bu önerileri de bir gözden geçirin derim.

Zeytinyağı

Sağlıklı yağ içeren besinler yemek istiyorsanız şüphe yok ki pişirme yağlarınızı değiştirmek yapabileceğiniz en kolay değişikliklerden olacaktır. Soya yağı ve mısır yağı gibi işlenmiş ucuz yağlar yerine yemeklerinizi organik zeytinyağında pişirin. Zeytinyağı antioksidan içeriği bakımından işlenmiş yağlardan üstündür. Kızartmalarda, çorbalarda ve soslarda zeytinyağı kullanmanız yararınıza olacaktır. Sıcak yemekler haricinde aynı zamanda soğuk yemeklerde de zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Atıştırmak için Kuruyemiş

Fındık fıstıktan daha güzel bir atıştırmalık olabilir mi? Badem, ceviz, fındık, Antep fıstığı… Bunların hepsinin kuruyemiş olmak dışında bir ortak noktası da saklamak için buzdolabına ihtiyacınızın olmaması. Yani her yerde ve canınızın istediği her an bunlardan yiyebilirsiniz. Yoğun bir gün öncesi cebinize kuruyemiş depolayabilirsiniz. İşteyken masanızda bir kâse bulundurabilirsiniz. Porsiyonu(çeyrek kupa) abartmazsanız kuruyemiş yemek sağlıklı yağlar ile işbirliği içine girmenin iyi bir yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir