Kırklareli Escort Ayla ve Meryem

Siyah Noktalar ve Siyah Noktalara Kesin Çözüm! Baş belası dediysek de çokta korkulacak türden değil. Çünkü size yazımızın devamında vereceğimiz tavsiyeler ile siyah noktalarınızdan çok kısa bir süre içerisinde kurtulacak ve düzenli bakımlarınız ile bu derdinizden tamamen kurtulacaksınız.

Siyah Noktalar ve Siyah Noktalara Kesin Çözüm!

Siyah noktalar özellikle bayanların baş belasıdır. Çeşitli bölgelerde oluşabilir. Ama bizim için en can sıkıcı olan bölge pek tabi ki yüzümüz. Yüzümüzde oluşan siyah noktalar birçok bayanın büyük sorunu haline gelmiştir. Çeşitli cilt tiplerine göre değişim göstermektedir.

Siyah Nokta Nedir, Nasıl Oluşur?

Siyah noktalar gözeneklerin daha açıkça olduğu bölgelerin içinde biriken kirlerin ve ölü hücrelerin birleşip bir tıkaç haline gelmesidir. Siyah nokta oluştuktan sonra ardından sivilce oluşumunun kolaylaşmasını ve meydana gelmesini de beraberinde getirmektedir. Kısacası siyah nokta için yağın katılaşıp gözeneği tıkadığı kirli bir tıkaç diyebiliriz.

Siyah nokta oluşumunun en büyük nedenlerinden biri de cilt temizliğidir. Özellikle bayanlarda sıkça görülmesinin nedeni de budur aslında. Makyaj kalıntıları birikip gözeneklerimizi tıkadığı içim makyaj yapan bayanlarımızın bu konuda çok dikkatli olması gerekir. Mutlaka makyajını temizlemeli ve çeşitli temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Çünkü sadece su ile yıkamak siyah noktaların oluşmasını önlemek için yeterli değildir. Çeşitli losyon, krem ve sıkılaştırıcı kozmetik ürünleri kullanmamız gerekmektedir.

Birçoğumuz siyah noktaları sıkmaya çalışmak gibi büyük bir yanılgıya düşmekteyiz. Siyah noktaları sıkmak veya sıkmaya çalışmak cildimize gözle görülmeyen ama ciddi tahribatlara yol açabilir. Gözenek altı kılcal damar çatlamaları bunlardan bir tanesidir. Eğer illa da sıkmak istiyorsak bunu bir buhar banyosu ardından tırnak kullanmadan ve baskı uygulamadan yapabiliriz. Bu işlem sonrasında sıkılaştırıcı bir maske uygulayıp ardından nemlendirici sürdükten sonra uzun bir süre cildiniz siyah noktasız ve sağlıklı olacaktır. Bunun devamlılığını sağlamak için ise cildin günlük temizliğine önem vermeli ve 15 günde bir düzenli bir şekilde bu işlemi uygulamaya devam etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir