Edirne Escort Bayan Hazal

Badem Sütü ve Badem Sütünün Faydaları Nelerdir? Badem sütünün bu kadar çok faydası olduğuna şaşırabilirsiniz. Tahmin ettiğiniz gibi badem sütü dünyadaki en sağlıklı kuruyemişlerden olan ve aynı zamanda besin içeriği de yüksek olan bademden elde ediliyor. İnek sütüne iyi bir rakip olan badem sütü; laktoz intoleransınız varsa, soya alerjiniz varsa veya sadece hayvansal sütün tadını sevmiyorsanız tam da size göre. Ancak yine de hatırlatmakta fayda var, badem sütü normal süt kadar protein ve kalsiyum sağlayamayabilir. Bir kupa normal sütte 8 gram protein varken badem sütünde sadece 1 gram protein vardır. Keza bir kupa normal sütte 300 mg kalsiyum varken badem sütünde sadece 2 mg kalsiyum vardır. Bu yüzden protein ve kalsiyum ihtiyacınızı başka yiyeceklerden karşıladığınıza emin olmalısınız. İşte sizi şaşırtacak badem sütü faydaları.

Badem Sütü ve Badem Sütünün Faydaları Nelerdir?

Kilo Yönetimini Sağlar

En önemli avantajlarından birisi, size kilo kaybettirecek olması veya şu anki kilonuzu korumanızı sağlayacak olmasıdır. Bir kupa badem sütü sadece 60 kalori içerirken tam yağlı inek sütü 146 kalori içerir. Şaşırtıcı değil mi? O zaman badem sütüne bir şans verin ve muhteşem sonuçların ortaya çıkmasını bekleyin.

Kalbinizi Sağlıklı Tutar

Bir dahaki market alışverişine çıkınca bu sütü almanızı gerektirecek bir süper neden daha. Badem sütü kolesterol içermez, bunun yanında bir kupada sadece 5mg sodyum içerir. Sağlıklı yağlar ise (Omega yağ asitleri) yüksek oranda bulunur. Bu sayede kalp sağlığınızı sürdürmenize yardım eder. Ayrıca bir içişte 150 mg potasyum vardır, Vitamin E, Magnezyum ve doymamış yağ asitleri de bolca bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir