Çorlu Escort Bayan Ceyda

Menopoz ve Göz Sağlığı! Çeşitli göz sorunları adet zamanı, gebelik ve peri menopoz gibi hormonların dalgalandığı zamanlarda oluşur. Menopoz yüzünden gözleriniz biraz değişmiş olabilir. Orta yaş ve menopozdan sonraki göz problemlerini aşağıda listeledik.

Menopoz ve Göz Sağlığı

Kuru göz: Menopozdan sonra bazı kadınlar genellikle ışığa duyarlılık, bulanık görme gibi sorunlarla karşılaşır. Buna iklim değişikliği de sebep olabilir. Yâda antidepresan veya alerji ilaçları da buna sebep olabilir.

Tedaviler kuru göz hastalığı için yardım sağlamak amacı ile kullanılabilir. Polimerler, jeller gibi gözünüze uygulayabileceğiniz birçok çözüm bulunmaktadır.

Katarakt: Katarakt aynı yaştaki erkeklere göre menopoz sonrası kadınlarda daha çok görülüyor. Belirtiler genellikle yavaş yavaş ve 60 yaşından sonra ortaya çıkar. Görsel sorunlar, parlama, bulanık görme, geceleri zor görme, çift görme ve renk yoğunluğu kaybı belirtiler arasındadır.

 Glokom: Glokom yaşa ve cinsiyete bakmaksızın oluşabilir. Glokom genellikle gözün artan basınçla optik sinir hasarına yol açmasına sebebiyet verir. Eğer tedavi edilmezse görme duyunuzu kaybetmenize yol açabilir.

Belirli yaşlardan sonra gözlerimizde çıkan problemler baş gösterebilir. Bunun için yapacağımız tek şey düzenli göz kontrollerine gitmemizdir. Sorunlar başladığında bir uzmana başvurmanız kesinlikle çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir