Çerkezköy Fantezi Escort Bayan Leyla

Çatlakların oluşmaması için önceden alınması gereken önlemler nelerdir?

Bu soruya Dr. Levent Türbedar cevap vermiştir. Her şeyden önce dengeli beslenmenin önemini vurgulayan Türbedar, hızlı kilo alıp vermekten kaçınmak gerektiğini, düzenli ama ağır olmayan egzersizler yapmak gerektiğini vurgulamıştır. Vücudu sürekli kremler ve yağlarla nemlendirmeli aynı zamanda kurumasına ve gerilmesine izin verilmemelidir. Vücudu fırçalayarak ve haftada bir kez olmak kaydıyla masaj yöntemiyle de kan dolaşımını artırmak deriyi uyarmak da gerekir.

Çatlakları yok etme yöntemleri nelerdir?

Çatlaklardan tam anlamıyla kurtulmak mümkün olmasa da gelişen çağımızda kontrol altına almak ve doku kalitesini artırmak mümkündür. Kimyasal peeling’ler, özel cilt masajları, mezoterapik tedaviler, mikrodermabrazyon, IPL ve Dye lazer tedavileri, dermokozmetik kremler günümüzde vücut çatlaklarının tedavisinde kullanılan yöntemler arasındadır. Tedavilerde cilt tipi, bölgesel olarak çatlağın safhası, genişliği gibi çeşitli faktörler göz önüne alınarak programlar uygulanmaktadır.

Çatlaklarda doku kalitesini artırmak mümkün müdür?

Çatlaklarda doku kalitesini artırmak mümkündür. Çatlakların çeşitleri olmamakla birlikte sadece safhaları bulunmaktadır. Henüz yeni oluşumunda mor veya soluk kırmızıdır. Bu durum kan dolaşımının olduğunu da göstermektedir. Her türlü sağlıklı müdahalede sonuç almak, iyileştirmek mümkündür. Daha ileri safhalarda çatlağın rengi beyaza dönünce tedavi uzun sürede yanıt vermektedir ama yine de tedaviye başlamakta yarar vardır. Unutmayın ki; çatlakları tedavi etmek mümkün değildir sadece iyileştirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir